Преграда за хигиенско готвење

Код на Производот: Oil Protector

Достапност:Нема на залиха

Спречете излевање на маслото врз шпоретот! Овој производ не само што спречува прскање на масло и храна при готвење во кујната, туку ги заштитува и sидовите од маснотија.
* Лесно се чисти -  преградата е изработена од густа и нелеплива алуминиумска фолија, што лесно се чисти, а може да се исчисти со лесно четкање под вода.

* Дизајн што може да се преклопи - оваа заштитна преграда е преклоплива и може да се преклопи во различни димензии според Вашите потреби за употреба, што е погодно и лесно за складирање и заштедува простор.

* Заштитете го семејството - преградата исто така дава изолација од топлина и е добар помошник за Вашата кујна, со спречување на прскањето на маслото можете лесно, заедно и безбедно целото семејство да подготвувате храна.

* Соодветна големина - големината на оваа преграда е 84 x 33 cm, а трите приклучни панели ја опкружуваат вашата рингла, обезбедувајќи заштитна бариера за да спречите допир со масло на висока температура.

*Боите се испраќаат по случаен избор.