Повеќенаменски плакар Артур

Код на Производот: artur

Достапност:Има на залиха

6,347 ден 6,347

Плакар кој додава елеганција во Вашиот дом, благодарение на неговата повеќенаменска примена и модерниот изглед. Соодветен за употреба во бања, кујна, ходник, дневна соба и тн.

Плакарот е изработен од 1-ва класа 18мм иверица според стандардите на ЕУ и со TSE, EN, ISO 9001 и FSC сертификати. Не содржи канцерогени материи во рамките на Е1 стандардите.

Рабовите на иверицата се кантирани со ПВЦ трака од 1-ва класа, отпорна на деформации. 

Димензии:

Висина: 180 cm

Ширина: 35 cm

Длабочина: 30 cm

Растојание помеѓу полици: 19 cm


Производот се испорачува спакуван во кутија и е од типот „склопи сам“. Монтажата е едноставна, а во кутијата е вклучено упатство и се' што ви е потребно за составување.