Мини дигитална кујнска вага

Код на Производот: KS100

Достапност:Има на залиха

599 ден 599

Дигиталната вага во форма на лажица ви помага прецизно да ги измерите состојките кога сакате да ги измерите малите количини на зачини, млеко, масло или брашно. Вагата со лажица е идеална за мерење на храна за бебиња.

Ако заборавите да ја исклучите, лажицата ќе го направи тоа сама по 5 минути неактивност. Исклучително прецизна и многу лесна за употреба.

  • опсег од 0,1-500 g
  • дигитален дисплеј
  • максимална мерна тежина до 500гр

Производот работи на батерија, вклучена во пакувањето.