-26%

Машинка за Сецкање - NicerDicer+

Код на Производот: nicerdicer

Достапност:Има на залиха

799 ден 599 ден 599

Практична, револуционерна, иновативна, мултинаменска машинка за сецкање - Nicer Dicer Plus.


Задолжителна алатка за сите оние што го обожуваат кулинарството, а храната ќе ја сецкате до перфекција.


Несмасните прсти и острите ножеви не одат заедно, заштите се со оваа мултинаменска машинка за сецкање и дробење.


Оваа кујнска алатка со ергономски дизајн е исклучително лесна за користење, a ножевите на сите додатоци се од остар нерѓосувачки челик што значи дека ќе ги користите повторно и повторно. Уникатниот дизајн на машинката ја прави исклучително лесна за чистење, сите додатоци лесно се вадат и стават, така да може да ги измиете посебно. Во сетот се вклучени 6 различни додатоци за сецкање со кој храната може да ја сечете на десетина различни начини. Може да сецкате коцки, кришки, ленти во повеќе големини и дебелини, може да лупите, рендате и да миксате.


Ограничени сте единствено со вашата имагинација.


Карактеристики и погодности: Мултинаменско користење, комбинирајте храна по желба. Брзо и лесно сецкање на овошје, зеленчук, јајца, кашкавал.... Остри ножеви изработени од нерѓосувачки челик. Лесно се отвара и се заменуваат додатоците. Исклучително лесно за чистење. Кога сецкате кромид и лук, рацете нема да ви мирисат. Телото е изработена од проѕирна пластика, за да гледате како сецкате. Заштедува време, храната не ја контаминирате со рацете. Ергономски дизајн. Сецкање на кришки, ленти, коцки, лупење, рендање. Сетот се состои од: 1 Главна единица, 1 Проѕирен сад (кој може да служи и како сад за складирање), 1 Капак со копче, 1 Додаток за сечње на коцки и ленти, 1 Додаток за кружно сечење на осмини и четвртини, 1 Додаток за сечење во форма на V, 1 Додаток со ренде, 1 Двонасочен нож за лупење, 1 Заштитен додаток за сецкање, 1 Заштитен додаток за сечивото со осмини и четвртини, 1 Пластичен капак за одржување на свежината на храната.