Лажица за мерење

Код на Производот: SMS100

Достапност:Има на залиха

299 ден 299

Неверојатно практична алатка, неопходна за секоја кујна!

Лажицата е изработена од квалитентна нетоксична пластика, на самата лажица од двете страни има ознаки во грам или милилитри (1г/1мл до 13г/13мл).

Едноставна за користење и чистење.

Мала и практична, секогаш ке Ви биде при рака додека го подготвувате Вашето кафе, омилен рецепт без да зафаќа голем простор во кујната како обичните мерници.

Може да мерете кафе, зачини, течност, сируп за деца и сл.