Кујнска алатка Click n Peel

Код на Производот: clicknpeel

Достапност:Има на залиха

299 ден 299

Направете го лупењето и сечењето на овошјето и зеленчукот многу лесно и едноставно, а воедно и исполнето со задоволство. Мултифункционална алатка за во кујна која ќе ви овозможи брза промена на сечилата и најразновидно сецкање и лупење на најразлични видови овошје и зеленчук. Сечилата на овој мултифункционален производ се изработени од нерѓосувачки челик што овозможува долготрајно и безбедно користење. Содржи три вида сечила : во форма на ленти, стандардно за поцврст зеленчук и овошје и со запци за лупење на помеко овошје.  Со оваа алатка можете да сечете двојно, во две насоки. Исто така содржи систем за заклучување на сечивото, за поголема сигурност и безбедност при користење на некое од сечивата. Овој кујнски додаток ќе можете да го носите секаде со вас, додека кампувате, сте на пикник или пак имате семеен ручек во дворот. Мал е и не зафаќа воопшто простор, па така секогаш и во секое време вашата овошна или зеленчукова салата ќе биде спремна за јадење.