Коска за чистење заби (За кучиња)

Код на Производот: PM73

Достапност:Има на залиха

399 ден 399

КОСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ ЗАБИ (ЗА КУЧИЊА)

Коска за чистење заби, најдобриот избор за хигиена на вашето домашно милениче.

Стоматолошка хигиена за кучиња

Дали вашето куче има соодветна хигиена на забите?

Сега има едноставен начин вашето куче да добие четка за заби. Четка за џвакање е четка за заби што ги чисти забите сама по себе. Колку повеќе кучето игра со коската, толку забите ќе му бидат почисти!

Претворено како играчка

Гумената коска изгледа како обична играчка, но е четка што му помага на вашето милениче да има почисти заби. Колку повеќе кучето џвака, толку забите ќе му се почисти!

Можат да ја користат секаков вид кучиња

Chewbrush е дизајниран за кучиња од сите големини. Тоа е безбедна играчка за домашни миленици и е совршена за сите кучиња, без оглед на големината и возраста.

Лесно се чисти

Кога треба да се исчисти, едноставно ставете ја во машина за миење садови! Можете лесно да ја измиете и рачно !

Принцип на работа

Четката работи на три начини за чистење на забите на вашето куче. Прво, додека вашето куче џвака, внатрешното јадро нежно ги мие забите. Како што забите влегуваат во стратешки поставените отвори, Chewbrush ги отстранува забниот камен и насобраната плака. Потоа, мали гумени прамени од надворешната страна на коската нежно ги масираат непцата за да ја подобри циркулацијата.

Четка за заби за кучиња број 1 !

Карактеристики на производот:

  • Димензии: 25см;
  • Тежина: 130 грама;
  • Еко материјал;
  • Лесно се чисти;
  • Не ги оштетува забите и непцата.

КОСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ ЗАБИ (ЗА КУЧИЊА)