Giggles - Заштитна капа за бањање на бебе

Код на Производот: showercap-2

Достапност:Има на залиха

299 ден 149 ден 149

Достапни Опции

Удобно капче за најмалите! Со оваа заштитна капа уживајте во секое капење на Вашето најмило! Вашето дете ќе ужива во капење без солзи и без вода во ушињата.

Заштитната капа е направена од EVA пена која се одликува со извонредна мекост, а истовремено е издржлива и цврста. На задната страна се поставени копчиња за прилагодување на големината.

Наменета е за деца од 0 до 5 годишна возраст.

Димензии на внатрешен дел во најширока позиција на закопчување: 15.5 х 15 cm
Димензии на надворешен дел: 31.5 х 28 cm