Кујнска Алатка за Сечење Тесто - За Форма Триаголници

Код на Производот: 5422

Достапност:Има на залиха

250 ден 250
Кујнска алатка за сечење тесто, во форма на сукало. Изработена е од метал и високо квалитетна ABS пластика. Составена е од две рачки за држење на краевите (ракохвати), метална шипка на која е прицврстен ножот за сечење, и пластичен нож со калап за сечење триаголници. Оваа алатка е многу корисна за секој оној кој наоѓа задоволство во приготвување на различни видови пецива. Практична е и лесно се употребува, само со еден потег го сече тестото во правилни триаголни форми. Димензии: 40 x 7cm