Силиконска четка за туширање

Код на Производот: SS200

Достапност:Има на залиха

299 ден 299

Четката за тело е изработена од еколошки, нетоксичен и издржлив силикон, мека и удобна, похигиенска е од луфа, погодна за различни групи луѓе. 

Оваа четка за тело е со димензија 70 од см, а силиконот има телескопска функција, што го олеснува чистењето на телото.

Има речиси илјада силиконски мали четки, а нежното триење може да помогне за пилинг.

Има два отвори на двата краја на четката за лесно држење.

Лесно се употребува, а со помош на ергономскиот дизајн ќе помогне да ги исчистите местата коишто се потешко достапни за ексфолијација.