Силиконска четка за заби

Код на Производот: TP500

Достапност:Има на залиха

199 ден 199

Направете вашите деца да го засакаат миењето на забите!

Силиконска четка за миење заби со нов иновативен облик ќе го направи миењето на забите да биде забавно на Вашите деца.

  • Полесно четкање – Вашето дете треба само да ја движи оваа четка лево-десно, а таа темелно ќе ги исчисти и горните и долните заби, благодарение на двостраната кружна глава!
  • Поголема безбедност – За разлика од обичните четкички за заби кои се тврди или преголеми и можат да ги повредат забите и непцата на децата, оваа мека четка за заби е сосема безбедна
  • Ергономски дизајн – Заоблената силиконска глава е направена за да одговара на детската вилица и е доволно флексибилна за да одговара на различни големини на вилица!

 

Пакетот содржи: 1 x четка
Материјал: Мек стерилен силикон
Наменета за 2-7 години.