Магнетен појас за колено

Код на Производот: magnetenpojaszakoleno

Достапност:Има на залиха

399 ден 399

Кажете збогум на јаките болки во колената!!

Со новиот магнетен појас, болките во колената ќе станат минато, а Вашето расположение и здравје, драстично ќе се зголеми. Овој појас делува на болните точки во Вашето колено со помош на магнетите кои ги поседува внатре, кои ги детектираат сите болки и ги неутрализираат веднаш.

-Исто така помага при болки во грбот и половината, со тоа што магнетот ги таргетира нервите од грбот и половината и ја елиминира болката.

- Еластичен е, ќе можете со леснотија да го местите и да го растегнувате по потреба.

- Може да го користат лица на секаква возраст, нема никакви штетни ефекти врз здравјето, туку напротив ќе Ви овозможи спокој и релаксација.

- Можете да го носите додека спортувате, одмарате, спиете, ги извршувате секојдневните обврски низ дома, пешачите и сл.

- Одлично се мести на ногата па ќе можете да го поставите и под Вашата облека, без воопшто да биде воочлив.

- Појасот е универзален, можат да го користат и мажи и жени.