Dexe - Шампон против опаѓање на коса

Код на Производот: Dexe Shampoo AntiHair Loss

Достапност:Има на залиха

799 ден 799

Без разлика дали ќе почнете да губите коса на рана возраст, да доживеете постепено опаѓање на косата или тоа се случува со самиот природен процес (без разлика од кои последици - стрес,нервоза,ген и сл) - секој што доживува каков било вид на проблем поврзан со косата, во било која возраст и фаза и која и да е причината, знае како ментално и психолошки болно, тешко, фрустрирачко и исцрпувачко знае да биде тоа.

За среќа, денес има работи што можат да се решат на еден или на друг начин. Губењето на косата може да се промени, запре или забави, косата може да стане поцелосна и подебела, може да се третираат проблеми со скалпот. Нови третмани, формули и производи постојано се воведуваат на пазарот, но повеќето се или скапи, или болни, или имаат ограничен успех или пак имаат сериозни несакани ефекти.

Новиот DEXE шампон против опаѓање на косата е најновиот напредок во природниот третман за губење на косата! Со чистењето и подготовка на скалпот за регенерација на косата, шампонот против губење на косата DEXE ги зајакнува и штити фоликулите на косата, додека создава здрава средина за раст на косата и ја подобрува состојбата на  постоечката коса и скалпот. Тој ги комбинира најдобрите хербални ориентални лекови, интегрирани со најновите достигнувања во технологијата за нега на коса. Шампонот против губење на косата DEXE е погоден и за мажи и за жени и е најефикасен за благо умерено опаѓање на косата.

Го зајакнува развојот на здрави фоликули на косата, ги намалува тенките влакна, ги зајакнува корените  и ги задебелува постојните влакна на косата за поквалитетна и погуста коса

Расте, ојачува и заштитува - протеините и екстракти од билки во шампонот го стимулираат растот на косата и го спречуваат опаѓањето на косата со активирање и зајакнување на фоликулите на косата, покрај зголемувањето на густината на косата, намалувањето на разделената и скршената коса, го навлажнуваат скалпот и ги потхрануваат корените на влакната
Количина: 200ml
Препорачана употреба: Минимално 3 пати неделно