Детска трамболина 183см 6ft

Код на Производот: trambolina6ft

Достапност:Има на залиха

8,990 ден 8,990

Скокањето на трамполина, не само што е забавна активност за Вашите деца, туку исто така помога во развој на координацијата и моторните вештини кај детето, охрабрувајќи ги децата од сите возрасти да бидат активни, а сепак да се забавуваат додека го прават тоа.

Трамполината е направена од квалитетен челик отпорен на корозија и други надворешни влијанија. Подлогата за скокање има слој водоотпорен материјал што нема да дозволи на децата да се лизнат додека скокаат или си играат во трамполината.

Овозможете им на Вашите деца забава на отворено со часови!

Висина на трамполината: 50 см

Висина на заштитната мрежа: 165 см

Вкупна висина: 215 см

Ширина на подлогата за скокање: 146 см

Вкупна ширина: 183 см

Максимална носивост: 100 кг