Перница и подлога за акупресура

Код на Производот: AP30

Достапност:Има на залиха

999 ден 999

Опуштете се и ослободете се од стресот. Користете ја подлогата пред спиење за да го подобрите квалитетот на спиењето и да ја намалите несоницата, после работа за ослободување од напнатоста и стресот или едноставно додека гледате ТВ.

Природно намалете ја напнатоста во мускулите, болките во грбот и главоболката со лежење на подлогата 10-20 минути дневно. 

Значително зголемете ја енергијата и подобрете ја циркулацијата на цело тело – илјадниците акупресурни точки ги стимулираат нервите, и ја подобруваат циркулацијата на крвта и ја зголемуваат енергијата.

 

Материјали: Мемори Пена / полиестер

Димензии на подлогата: 68x42x2cm 

Димензии на перницата: 37x15x10cm

 

Како се користат перницата и подлогата за акупресура

Едноставно поставете ги на кревет, кауч или под и легнете на нив. Некои луѓе ги користат во нивната медитација или јога, или после тренинг за релаксација и опшутање на телото.