Силиконска четка за тело

Код на Производот: BackScrubber

Достапност:Има на залиха

499 ден 249 ден 249

Четката за тело е изработена од еколошки, нетоксичен и издржлив силика гел, мек и удобен, нема штета на кожата, похигиенски е од луфа, погоден за различни групи луѓе, како што се деца, стари лица, мажи и жени.

Оваа четка за тело е со димензија 76 од см, а силиконот има телескопска функција, што го олеснува чистењето на грбот. Има речиси илјада силиконски четки, а нежното триење може да ви помогне да ја ексфолирате кожата. Има два отвори на двата краја на четката за лесно држење во дланката.

Лесно се употребува, а со помош на ергономскиот дизајн ќе ви помогне да ги исчистите грбот, вратот, рамената, стапалата, коишто се потешко достапни за ексфолијација.
Четката за пилинг може да се користи дома или на одмор, службени патувања, можете да направите удобен спа центар за вашата кожа во секое време, како и да му овозможите на вашето уморно тело да се почувствува подобро што побрзо.

Конвексната страна од четката за пилинг може да се користи како масажа или апликатор на лосион за грб.