Преносна електрична греалка за восок Pro-Wax 100

Код на Производот: Wax100

Достапност:Има на залиха

799 ден 399 ден 399

Уживајте во совршено мазна кожа како од салон, отсега во удобноста на вашиот дом! Pro-Wax 100 преносната електрична топилка за восок за отстранување на влакна ви овозможува да дојдете до совршено мека, мазна, кожа без влакна без да посетувате скапи салони за убавина. Сè што треба да направите е да ставите тврд восок во топилката, да загреете околу 15 минути за да го стопите и да го распространите восокот на која било област од телото каде што сакате да ги отстраните влакната. Совршен е и за професионална и за лична употреба!

Овој компактен и пренослив затоплувач на восок нуди професионални третмани со восок. Може да се користи во вашиот дом или додека патувате. Има издржлива композитна конструкција и моќност на греење од 80 вати.

Температурата може да се прилагоди од 0 до 55 степени.
Моќност: 80W

Големина: 18 x 15cm

Напон: 220V-240V