-72%

Перница за врат со масажер

Код на Производот: pernicamasazer

Достапност:Има на залиха

1,399 ден 399 ден 399
  • Замислете го чувството на перница која го масира вашиот врат на враќање од работа после напорен ден. Оваа перница е најдобар начин за олабавување на стегнатите мускули. Исполнета е со микро-мониста што се обликуваат по контурите на вратот, што значи дека можете да ја обликувате перницата онака како што Вие сакате. Потребно е само едно притискање на копчето за вклучување и перницата почнува да вибрира!
  • Оваа перница со масажер е толку лесна за носење било каде, ќе ви овозможи максимална удобност и дополнителна поддршка за да ви помогне да ги опуштите мускулите околу вратот. Микро-монистата се одлични за поддршка без да се компресираат. Може да ја користите оваа компактна перница за патување со автомобил или пак авион, а исто така и дома, во канцеларија, спална соба или на кое било друго место.
  • Оваа перница за масажа е одлична за артритични вратови, користете ја по дома додека читате, се релаксирате или гледате телевизија. Дали имате тенденција да задремете на каучот а потоа да се разбудите со болен врат? Оваа перница помага да ја задржите главата во една позиција односно да избегнете истегнувања на вратот. Исто така совршена е за возење на долги релации со автомобил.
  • Добивате подобра потпора на вратот за разлика од другите перници за патување благодарение на малите мониста со кои секое движење се обликува според вашиот врат. Перницата започнува да го масира пределот на вратот и рамената со притискање на само едно копче. Копчето е лоцирано на предната страна на перницата за лесен пристап.
  • Немате потреба од никакви кабли и полначи, оваа перница на вибрирање работи со батерии, потребни се 2 батерии „АА“ (не се вклучени). Делот за батеријата лесно се лоцира.