Организер за лекови со шише

Код на Производот: PC600

Достапност:Има на залиха

399 ден 399

Овој практичен организер Ви овозможува да ги сортирате лековите и витаминит и безбедно да ги носите и складирате, така што вашата терапија никогаш нема да се пропушти!

Организерот за лекови е сместен на самото шише, може да го носите со цело шише или да го извадите и го понесете само делот со лекови.

Содржи 7 пластични оддели кои се именувани со деновите од неделата.

Покрај преградите за лекови, шишето доаѓа со капак во форма на чаша, кој можете да го наполните со вода и да го пиете лекот во секое време, каде и да сте.

  • Може да се мие во машина за садови
  • Одделите за лекови и витамини може да се отстранат од шишето
  • Не се користи за врели напитоци
  • Висина: 22cm
  • Дијаметар: 8cm
  • Kапацитет 600мl