-47%

Nancy Easy Care - Дупла постелнина

Код на Производот: nancydouble

Достапност:Има на залиха

1,490 ден 799 ден 799

За: Брачен кревет

Материјал: Поликотон (65% Памук и 35% Полиестер)

Дизајн: Цветни, Дамаск

Постелнината содржи: Сребрена/Сива, Црвена

Одржување: Во машина до 40°C

Навлака за перница: 2 парчиња 50см*70см

Јорганска навлака: 1 парче 200см*220см

Долен чаршав: 1 парче 220см*240см

Специјално дизајниран за луѓе со стил, за луѓе кои сакаат елеганција во нивниот дом! Сетот Nancy Ви нуди комфорт, удобност и трајност. Елеганција, стил и моќ - три во едно! Ви го нудиме најдоброто за Вашата спална соба. Цветниот дизајн дава елеганција, а комбинацијата на црвената и сивата додава моќ. Магичниот спој резултира со современ стил! Сетот располага со прекрасната спојка на материјали од 65% памук и 35% полиестер. Памукот е познат по удобноста, а полиестерот по својата издржливост. Имате загарантиран квалитет за оваа фантастична цена. Со сетот Nancy, Вашата спална соба ќе ја добие елеганцијата која е потребна во сечиј дом.