Наметка за сечење коса

Код на Производот: nametkazasisanje

Достапност:Има на залиха

299 ден 149 ден 149

Нема повеќе иритирана кожа или пак ситни влакненца кои се насекаде по Вашиот врат и облека. Решете ги сите непријатности и проблеми кога ја средувате Вашата коса или брада со уникатната наметка која е дизајнирана специјално за да ви ја олесни работата а воедно и да направи сето тоа да го правите со задоволство и да уживате.

- Направена е од специјален водоотопорен материјал кој лесно се суши, па ќе можете после секое користење да ја измиете и повторно да биде спремна за  употреба по само неколку минути.

- Не дозволува дури и најситните влакненца да се пробијат и допрат до Вашата кожа.

- Ги собира влакната од секој агол.

- Откако ќе завршите, можете лесно да ја пренесете до кантата за отпадоци и да ја исчистите.

- Одлична е за мали деца, кои најчесто се немирни додека им ја средувате косата. Нема да дозволи нежната детска кожа да се вцрвени и иритира по секое средување на косата.

- Идеална е и за средување на брадата или мустаќите. Нема да имате потреба да ги собирате ситните влакненца насекаде околу Вас.

- Таа исто така може да се користи и при шминкање кај жените. Нема да имате потреба да се грижите дали ненадејно ќе падне дел од шминката на Вашата гардероба доколку ја поставите оваа наметка на Вас.