Наметка-масажер Wrap Relief

Код на Производот: 835

Достапност:Нема на залиха

1,990 ден 1,200 ден 1,200

Опуштете се со Relief Wrap  и уживајте во ослободувањето на болката од зглобовите и мускулите.

Со Relief Wrap  добивате масажа за опуштање и подмалдување, надополнета со пријатна топлина, и двете во исто време.

Relief Wrap Ultra ги загрева зглобовите и мускулите за максимално олеснување и ослободување од напнатоста.

Масажерот Ви нуди терапевска масажа за максимално опуштање!

За разлика од другите масажери  има кадифена обвивка која целосно од раманата до половината Ве покрива.
Масажерот има магнетно закопчување.

Relief Wrap Ви овозможува масажа и смирување на болката и напнатоста во рамењата, вратот и грбот.

 Уживајте во максимално олеснување од воспалените мускули и зглобови. Продирање на топлина во комбинација со вибрирачка масажа помагаат, опуштање, релаксација и подмладување.

Дизајнот овозможува целосно покривање на вратот, рамената, горниот и долниот дел на грбот. Масажерот продира и масира до тешко достапните места.
 Функција за автоматско исклучување ви овозможува безбедно да уживате во релаксирачка масажа без грижа.

 

Карактеристики и придобивки од Relief Wrap:

  • Терапевтска топлина и масажа за да ги смири болните мускули и зглобовите на
  • Две поставки за топлина и четири поставки за масажа на вибрации
  • Ултра брз загревање со 50% повеќе топлина!
  • Екстра-долг дизајн - од вратот и рамената надолу по целиот грб
  • Поддршка на вратот - со комфорна мемори пена
  • Закопчето го со магнетното закопчување
  • Удобно, меко кадифен материјал кој Ве одржува топло и пријатно
  • Лесни контроли за употреба
  • Автоматско исклучување
  • Навлака која се пере во машината