Мултифункционален сад за во кујна

Код на Производот: multifunkcionalensadzakujna

Достапност:Има на залиха

499 ден 259 ден 259

Направете ја Вашата омилена салата или пак подгответе го зеленчукот и овошјето за да го послужите на маса за само неколку секунди. Новиот иновативен и мултифункционален сад за во кујна Ви овозможува едноставно и лесно миење и подготвување на зеленчукот и овошјето без притоа да правите дополнителен неред во Вашата кујна.

Овој производ е составен од два дела, поточно двоен сад, еднио дел служи за миење и цедење, а другиот за поставување на веќе измиените намирници. Со помош на дополнителниот сад кој служи за цедење, ќе можете многу лесно да ги измиете сите намирници и веднаш да ги исцедите од водата а потоа да го извадите делот за цедење од садот, и да ги поставите во другиот дел, наменет за веќе измиените намирници.

Овој производ Ви заштедува многу време а воедно и енергија, бидејќи нема да имате потреба да го средувате нередот во кујната. Изработен е од високо квалитетна пластика, што овозможува безбедно користење и долготрајност. Лесен е и едноставен, ќе можете да го земате секаде со Вас, со цел да ви послужи во приготвување на храната.

Димензии на садот: 31x28x13cm