Масажер за нозе

Код на Производот: masazerzanoze

Достапност:Нема на залиха

На самото стапало се наоѓаат многу клучни точки што водат до главните органи на Нашето тело. На нив се сконцентрирани многу нервни завршетоци и затоа многу е битна негата и одржувањето. Тоа дополнително може да го подобри целокупниот развој и работење не само на нозете туку и на целиот  организам.

Сигурни сме дека секој еден од нас, после напорен ден поминат во обувки силно посакува на крајот од денот да си ги опушти и изрелаксира стапалата во топла вода по можност со некој додаток масажер што дополнително ќе го зголеми задоволството. Сето тоа сега е достапно и возможно со уникатниот масажер за нозе што ќе се погрижи Вашите стапала да изгледаат свежо и одморено, дури и по многу часови поминати во обувки.

Овој производ е новата атракција што секако морате да ја поседувате дома, со цел да ви го олесни и направи секој ден поубав и изрелаксиран. Уникатниот дизајн овозможува масажерот да се собира и проширува, со тоа што ќе можете лесно да го складирате било каде, без да зафаќа воопшто простор.

Времето за релаксација и уживање може да почне само со претходно направени неколку чекори:

- Најдете го идеалното место за масажерот и поставете го.

- Ставете топла вода, за дополнително уживање можете да додете некое етерично масло или специјални продукти за педикир.

- На дното на масажерот е поставена подлога со два ваљаци кои ќе се погрижат за ослободување на уморот и напнатоста во нозете. Со помош на вгадената подлога , ќе можете комплетно да го регенерирате и опуштите комплетно целото тело а воедно и да го подобрите Вашето здравје.

Така ќе можете да уживате со часови, додека Вашите стапала ќе бидат повторно меки и спремни за предизвик наредниот ден.

Овој производ значително многу ќе ви заштеди време, а исто така и пари. Нема да имате потреба да посетувате разновидни козметички салони или пак салони за масажа.

Со тек на времето, придобивките од користење на овој производ ќе бидат се поголеми. Една од клучните е зголемената крвна циркулација, многу поубав и поквалитетен сон, решени проблеми со крвниот притисок, синдром на менопауза, забрзување на метаболизмот, спортски повреди, стрес, депреспија, болки во желудникот и сл.