ЛЕД светилка со сензор

Код на Производот: ledinduction

Достапност:Има на залиха

299 ден 199 ден 199

ЛЕД светилка со сензори за движење е новата сензација за Вашиот дом. Иновативна, смарт, со минималистички и уникатен дизајн ќе биде задолжена за осветлувањето во Вашиот дом, каде и да ви е потребно без притоа да морате да и го барате идеалното место за да ја поставите. Ќе можете да ја ставите каде и да посакате без притоа да зафаќа многу простор. Воопшто нема ни да ја приметувате затоа што благодарение на вградените сензори за движење, таа секогаш ќе го регистрира Вашето присуство и ќе се вклучува кога ќе сте во близина и Ви е потребна светлина. Практична е и работи на батерија која што има голем рок на траење. Кога јачината ќе почне да се намалува, поточно батеријата ќе биде послаба, ќе можете повторно да ја наполните со универзален кабел за полнење на секој андроид телефон. Таа е дефинитивно идеалното решение за секој темен дел од Вашиот дом.

  • Може да послужи како рачен фенер, да ја носите со себе.
  • Идеална е за зголемување на светлината на скалите и во ходниците кои ги користат и возрасните а и малите деца во текот на ноќта.
  • Како помошна ноќна ламба во собата на Вашите деца.
  • Кога барате нешто во Вашиот плакар, остава или пак на таванот.
  • Зголемена светлина во купатило или кујна
  • Може да се постави и на самото огледало, како дополнителна светлина кога се огледувате.
  • На самиот кревет,кога го читате омиленото списание или книга без притоа да го вознемирувате Вашиот партнер.
  • Практично решение за осветлување на патеката во Вашата градина.
  • За во визба, гаражи каде што имате поставено многу алат и други работи за домот.

Таа може дабиде секаде со вас,кога кампувате, да ја ставите во автомобилот и сл. Емитира светлина со јачина од 200 лумени, па со тоа укажува дека произведува доволно светлина за секаква активност.

Начинот на поставување е исклучително лесен и едноставен, може да се закачува или да се залепи,а исто така има и вграден магнет за поставување на метални површини.

Димензии на светилката: 80x80x18mm