Kylie Limited Edition Matte Liquid Lipstick Set

Код на Производот: Kylieset

Достапност:Има на залиха

3,490 ден 499 ден 499

Kylie Jenner во својата нова колекција - Kylie Limited Edition Matte Liquid Lipstick Ви ги претставува новите нијанси со кои повторно ќе ги освои своите корисници на кармините.

Новите Matte Liquid Lipstick – кармини за усни се со лесна формула. Со новите 12 нијанси на Вашите усни ќе има дадат совршена доза на боја.

Жените се почесто одбираат висококвалитетни кармини за усни, меѓу кои се најпопуларни се Kylie Matte кармините за усни. Рецензијата на купувачите на кармини се многу различни. Меѓутоа на убавите и модерни нијасни од Kylie Matte ниту една жена нема да остане рамнодушна.

Течниот кармин има текстура што ги прави усните да делуваат полни со волумен. Тоа е причината зошто последниот чекор на усните на Kylie Jenner е тенок слој на течен кармин со мат текстура која ја има во повеќе нијанси.

Веднаш по нанесувањето ќе ја почувствувате нивната кремаста конзистенција, која ќе Ве асоцира на нежен прах тогаш кога целосно ќе с исуши.

Доколку досега бевте во потрага за совршена мат формула, мораме да Ви кажеме дека оваој сет е Вистинскиот за вас, посебно за дамите кои преферираат секојдневно шминкање.

Кармините имат пигмент со висок интензитет и даваат моментален мат ефект на Вашите усни.

Екстрмно долго издржливиот кармин има навлажнувачки состојки кои на Вашите усни  му даваат смирувачко и свиленкасто чувство кое не ги суши Вашите усни.

Предности на карминот Kylie Matte

  • Трајност
  • Velveт структура
  • Униформна Апликација
  • Не ја менува бојата
  • Нема потреба од нијансирање
  • Модерни нијанси

Kylie Matte кармините за усни имаат неколку предности:

*Рамномерно се нанесуваат на усните. Откако ќе го нанесете на усните нема да се познаваат набори. Течниот кармин ги прави усните рамни и природни.

*Трајни. Доколку ги споредиме Kylie Matte кармините со други кармини ќе забележиме дека Kylie Matte кармините остануваат на усните во текот на целиот ден а не само 3 часа како другите кармини. Кармините на Kylie поднесуваат јадење, пиење, бакнежи...

*Составот на карминот е клучна компонента во одржувањето на влажноста и негувањето на усните. Веднаш после нанесувањето на карминот ќе го осетите  негувачкиот ефект. Бојата на карминот оставува иста од моментот на нанесување се до моментот на отстранување на карминот од усните.

 

Сетот Kylie limited edition matte liquid lipstick е составен од 12 одбрани бои пакувани во луксузна кутија.