JBL FLIP X Bluetooth звучник - Црн

1,990.00 ден 1,290.00 ден 1,290.00

JBL FLIP X Bluetooth звучник е звучник кој што дава кристално очистен звук без дисторзија со максимален волумен. Исто така е пренослив, компитабилен е со секаков вид на друг уред кој исто така подржува Блутот конекција.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

- Безжичен

- Водоотпорен

- Батерија 1500 mAH

- Батерија до 3-4 часа користење

- Приклучок за микрофон

- Bluetooth

- Слот за TF Card

- Достапен во 5 бои

- AUX слот

- УСБ слот и кабел

- 2 х 5W вати ( излезност )

- 90dB ( децибили )

- Димензии 186х78х80mm