Iskra YL-B28-11 -Уљен Радијатор

Код на Производот: 3557

Достапност:Има на залиха

3,999 ден 3,999

Радијатор Iskra YL-B28-11 е модерен електричен радијатор кој се карактеризира со тивко работење и висока акумулација на топлина, што значи дека радијаторот емитува топлина подолго време по самото исклучување. Користејќи го термостатското копче, можете да ја прилагодите посакуваната собна температура на просторијата, која автоматски ја одржува радијаторот. За заштита од прегревање, располага со трислојна заштита. 11-те заоблени рабови го намалуваат ризикот од повреда, особено кај децата. За лесно движење, тој е опремен со тркала, а за лесно ракување, има корисна рачка.

Карактеристики:

• 3 подесувања на топлина 1000W / 1500W / 2500W + ВЕНТИЛАТОР
• термостат
• Тројна заштита од прегревање
• Светлосни прекинувачи со индикатор
• Тестиран под притисок
• Мазни тркала за подобра мобилност
• Помошна рачка
• складиште за кабелот за напојување
• 11 ребра
• 24ч тајмер
• Димензии на пакувањето (во милиметри): 510 (D) x 160 (W) x 655 (V)
• Нето тежина: 9,4 кг