Iskra XY HT260B Бензинска ножица/тример за жива ограда

Код на Производот:

Достапност:Има на залиха

9,490 ден 9,490
• Волумен на моторот: 25,4 см3
• Тип на моторот: HT260B (LD1E34F) двотактен
• Воздушно ладење на моторот
• моќност: 0,75 kW
• Брзина во празно: 3000 вртежи во минута
• Брзина на моторот без оптоварување: 7500 вртежи во минута
• Ширина на сечење (максимум): Ø 23 мм (0,9 ”)
• Должина на сечило: 560 mm (22 ”)
• Должина на мечот: 600 мм (23,6 ”)
• Капацитет на резервоарот за гориво: 0,5 L
• Прилагодлива рачка: 90 степени лево / десно
• Димензии на пакувањето (во мм): 1070 (L) x 240 (W) x 215 (H)
• Нето тежина: 5,5 кг
• Бруто тежина: 6,5 кг

• 24 месеци гаранција