Iskra QT3040 - Електрична косилка за трева

Код на Производот: 10848

Достапност:Има на залиха

7,999 ден 7,999

• моќност: 1600W
• Напон: 230-240V ~ 50Hz
• Брзина во мирување: 3200 вртежи во минута
• Максимална ширина на сечењето: 400 mm
• Прилагодлива висина на сечење: 25-65 мм
• 5 позиции за прилагодување на висината (централно)
• Волумен на корпа за трева: 45L
• Пластично куќиште
• Тркала: предни Ø 130 мм // задни Ø 165 мм
• Димензии на пакувањето (во мм): 760 (L) x 460 (W) x 380 (H)
• Нето тежина: 13 кг
• Бруто тежина: 15 кг
• 24 месеци гаранција