Iskra LM51M - Бензиска косилка за трева

Код на Производот: 913

Достапност:Има на залиха

13,999 ден 13,999
• Волумен на моторот: 139 cm3
• моќност: 2,6 kW
• Брзина во мирување: 3000 вртежи во минута
• Тип на моторот: OHV ЧЕТИРИ ТАКТЕН
• Воздушно ладење на моторот
• Режим на возење: на притискање
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 L
• Капацитет на резервоарот за масло: 0,55 л
• Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
• 3 позиции за прилагодување на висината
• Максимална ширина на сечењето: 510 mm (20 ")
• тркала на лежиште:
    • Преден 178 мм (7 ")
    • Задна 178 мм (7 ")
• За тревници до: 1600 м²
• Димензии на пакувањето (во мм): 745 (L) x 535 (W) x 380 (H)
• Нето тежина: 24 кг
• Бруто тежина: 26 кг

• 24 месеци гаранција