Iskra IX-EC36 - Акумулаторска пила со ланец

Код на Производот:

Достапност:Има на залиха

10,999 ден 10,999

• Напон: 36V
• Електричен мотор без четки
• Брзина во празно: 11.500 вртежи во минута
• Должина на мечот: 406 mm (16 ”)
• Брзина на ланец: 21m / s
• Чекор на ланец: 9.525 mm (3/8)
• Дебелина на членот на ланецот: 1,3 мм (0,050 ”)
• Капацитет на резервоарот за масло: 75 ml
• Двојно безбедносно сопирање
• Автоматско подмачкување на ланецот
• Време на траење: 30-35 мин

• 24 месеци гаранција