Iskra HP MT01 - Мултифунционален пекач/фритеза

Код на Производот: 2873

Достапност:Има на залиха

3,999 ден 3,999

Iskra HP-MT01 е исклучително корисна алатка која сигурно ќе најде место во секоја кујна. Нуди 8 различни начини за подготовка на храна, сите во еден уред. Пекачот овозможува затоплување, вриење, парно готвење, бавно готвење, печење, печење на печење и пржење.

• 8 во 1 мултифункционален фриер
• моќност: 1200W-1400W (макс)
• Напон: 220-240V ~ 50 / 60Hz
• копче за повеќе функции за прилагодување на температурата
• LED статус на греење (црвена)
• стаклен капак со рачката
• Резервоар за капацитет од 5 l
• Практични рачки за носење
• опрема:
- рачката на корпа за пржење
- пржете корпа
- Пареа решетка

• Затоплување
• врие
• Пари
• Бавно готвење
• Пржење
• Скара
• Печење
• Длабоко пржење

• Димензии на пакетот (во мм): 380 (L) x 370 (W) x 270 (H)
• Нето тежина: 4,25 кг
• Бруто тежина: 5,25 кг

• 24 месеци гаранција