Iskra HG48SMH-S - Бензиска косилка за трева

Код на Производот: 914

Достапност:Има на залиха

18,999 ден 18,999
Бензиска косилка за трева самоходна Kапацитет на моторот: 139 cm3 Моќност: 2,5 kW (3.4 КС) Вртежи во празно: 3000 врт / мин Тип на мотор: четворо тактен Воздушно ладење на моторот Волумен на резервоарот: 1,6 L Волумен на резервоар за нафта: 0,55 L Регулација на висината на сечење: 25-75 mm 8 позиции за прилагодување на висината (централно) Максимално сечење во ширина: 480 mm (19 ") Тркала: Пред 177 mm (7 ") Задна 255 mm (10") За тревници до 1600 метри Гаранција: - 2 години