Iskra GKS1561-FR - Кујнска вага

Код на Производот: 9349

Достапност:Има на залиха

899 ден 899

Висококвалитетна вага од Iskra, која мери со неверојатна точност, отстапка само 1% од реалната тежина.

• максимално оптоварување: 10 кг
• точност: 1г
• стакло од дебелина од 4 мм
• панел на допир
• ЛЦД позадинско осветлување
• копче за прекинувач за единици:
• грам
• Паунд
• унца
• милилитар
• TARE функција
• автоматско исклучување
• Гумени стапала
• Индикатор за преоптоварување и ниска батерија
• Напојување: 2x 3V CR2032 (вклучено)
• Димензија: 230x160 mm

• Димензии на пакувањето (во мм): 168 (L) x 30 (W) x 240 (H)
• Нето тежина: 0,6 кг
• Бруто тежина: 0,7 кг

• 24 месеци гаранција