Iskra GKS1560-FR - Кујнска вага

Код на Производот: 9350

Достапност:Има на залиха

899 ден 899

Висококвалитетна вага од Iskra, која мери со неверојатна точност, отстапка само 1% од реалната тежина.

• максимално оптоварување: 10 кг
• точност: 1г
• стакло од дебелина од 4 мм
• панел на допир
• ЛЦД позадинско осветлување
• копче за прекинувач за единици:
• грам
• Паунд
• унца
• милилитар
• TARE функција
• автоматско исклучување
• Гумени стапала
• Индикатор за преоптоварување и ниска батерија
• Напојување: 2x 3V CR2032 (вклучено)
• Димензија: Ø 190 mm

• Димензии на пакување (во мм): 200 (L) x 30 (W) x 200 (H)
• Нето тежина: 0,5 кг
• Бруто тежина: 0,6 кг

• 24 месеци гаранција