Iskra DS710-180 Електрична брусилка за ѕид/камен

Код на Производот:

Достапност:Има на залиха

5,999 ден 5,999
• напон: 220-240V ~ 50Hz
• моќност: 710W
• брзина: 1200-2700 мин-1
• дијаметар на брусна плоча: Ø 180 mm
• приклучок за прашина
• гумирана рачка
• ЛЕД сијалица
• две дополнителни позиции на рачката
Додатоци:
- 2 m цевка за вшмукување
- вреќа со прашина
- 6 парчиња брусна хартија
• Димензии на пакување: 275 x 275 x 280
• Нето тежина: 3,5 кг