Iskra CJ-8007-GY - Електрична цедалка

Код на Производот: 10159

Достапност:Има на залиха

999 ден 999

Електрична цедалка од познатиот бренд Iskra за Вашиот омилен сок од цитрусно овошје. Исцедете го за кратко време овошјето и уживајте во одличното и витаминско освежување!

Спецификации:

• Напон: 220-240V ~ 50 / 60Hz
• моќност: 40W
• капацитет на контејнерот: 1L
• скала на мерење
• 2 исцедете чаши
• Двонасочно вртење
• Исцедете го приклучокот за задржување на густината
• капакот на прав
• Гумени стапала за стабилност
• Лесен за употреба и чистење
• Димензии на пакетот (во мм): 172 (L) x 172 (W) x 228 (H)
• Нето тежина: 0,75 кг
• Бруто тежина: 0,89 кг

• 24 месеци гаранција