-33%

Ilgim Ranforce - Памучна дупла постелнина

Код на Производот: ilgimdouble

Достапност:Нема на залиха

1,490 ден 999 ден 999

За: Брачен кревет

Материјал: Поликотон (65% Памук и 35% Полиестер)

Дизајн: Дамаск, Пејсли

Постелнината содржи: Кремаста, Кафена

Одржување: Во машина до 40°C

Навлака за перница: 2 парчиња 50см*70см

Јорганска навлака: 1 парче 200см*220см

Долен чаршав: 1 парче 220см*240см


Моќност и стил се карактеристики на постелнината Ilgim! Овој сет носи чувство на елеганција, а кремастата боја со нежно кафен принт овозможува чувство на моќ. Магичниот спој резултира со модернистички стил. Оваа постелнина е изработена од 65% памук и 35% полиестер што значи квалитет и мекост само за Вас. Оние кои што знаат што сакаат ја изберат постелнината Ilgim!