Електричен масажер за врат

Код на Производот: elektricenmasazerzavrat

Достапност:Нема на залиха

Дозволете си опуштање и тотална релаксација на вратот и мускулите, со помош на масажерот кој работи на таканаречената Електро- мускулна стимулација- ЕМС, која овозможува подобрување на циркулацијата во крвта, го елиминира воспалението и хематомот и значително ја намалува болката во мускулите, вратот и рамениците.

Болките во вратот и мускулите можат да бидат многу незгодни и непријатни, но значително можат да се намалат и да изчезнат доколку се третираат на време и правилно. Овој масажер е дизајниран на начин што ја лоцира болката и со помош на повеќето типови масажа што ги нуди, ја елиминира болката и ги релаксира вкочанатите места. Нуди неколку различни типови масажа : пулс, притисок, автоматски, шиатсу и електро-стимулација. Се препорачува да го користат лица на секаква возраст, нема никакво штетно влијание. Некои од многуте придобивки што ќе ги добиете со користење на овој ултра практичен масажер се :

- Значително намалување на мигрената и болката во очите

- Подобрување на расположението

- Подобрување на циркулацијата во крвта

- Доколку се прави масажа на вратот се ослободува амино-киселината Ендорфин, што делува за намалување и изчезнување на болката.

- Го намалува нивото на воспаление на мускулите

- Го смирува и релаксира целото тело

- Може значително да влијае врз имунолошкиот систем и со помош на зголемувањето на белите крвни зрнца, да ве заштити од секакви болести и инфекции.

- Нема да имате потреба да посетувате скапи салони за масажа и да губите дел од Вашето скапоцено време, ќе можете да го користите масажерот дома кога и каде и да посакате.

- Значително ќе се подобри држењето на телото. Еден од честите проблеми и болки во вратот е предизвикано од лошото држење на телото. Со помош на масажерот за врат, Вашите мускули ќе бидат цврсти, здрави и силни а воедно и изрелаксирани и одморени, што ќе ви овозможи стабилно и правилно држење на целото тело.

- Овозможува мирен и длабок сон.

- Опуштање на потиснатите нерви во вратните пршлени.

- Идеален е за стари и изнемоштени лица со најразлични проблеми со мускулите и вратот.

- Преносен е и мал, воопшто не зафаќа простор. Ќе можете да го носите секаде со Вас и да се релаксирате и одмарате додека патувате, додека уживате со попладневното кафе и филм, додека читате книга па дури и додека работите во канцеларија, со цел да ви се зголеми концентрацијата и да се дистанцирате од негативната енергија во телото.

Тој е еден од производите кој значително ќе ви го олесни секојдневието и ќе ги во подобри начинот на живот и здравјето. Топло Ви го препорачуваме.