Egglettes - Додаток за совршено приготвени јајца

Код на Производот: egglettes

Достапност:Има на залиха

600 ден 299 ден 299

Олеснете си ја работата при подготвување јајца! Благодарение на овој изум, припремата на варените јајца никогаш не било полесно и побрзо. Сè што треба да направите е да го скршите јајцето, да го разматитe и да го ставите во калапот. По неколку минути, ќе имате совршено сварени јајца.

Во еден сет има 6 калапи за јајца со капаче.

Упатство за употреба:

1. Скршете го јајцето, изматете го со вилушка и ставете го во калапот, затворете со помош на капакот и ставете го во врела вода.

2. Во овој калап, припремата на јајцата може да биде на различни начини. Можете да изберете да бидат меко варени, тврдо варени или омлет. Може да се варат одвоено, белки и жолчки, или пак омлет.

Време на варење во калапите:

➡ Тврдо варени јајца: +/- 20 минути

➡ Меко варени јајца: +/- 10 минути

Детален опис:

✅ Материјал на калапот: Силикон

✅ Материјал на капакот: Пластика

✅ Димензии на калапот без капак: 6.5 cm х 5 cm

✅ Димензии на капакот: 6.5 cm.

✅ Отпорни на топлина

✅ Варење на јајцата без лушпа

✅ Едноставна и брза припрема

✅ Погодно за тврдо варени, меко варени јајца и омлет

✅ Погодно за варење оддвоено белка и жолчка.

✅ Состав на пакувањето: *6 х силиконски калапи за јајца со капак.