Држач за Телефон + Блутут Слушалка

Код на Производот:

Достапност:Има на залиха

1,098 ден 548 ден 548

За Држачот за Телефон

Поставете го држачот на вентилационите излези во вашиот автомобил и имајте прегледност и пристап до вашиот смартфон.

За Блутут Слушалката

Блутут слушалка која ви нуди целосна безжична слобода. Дизајнирана е во минималистички стил што ви овозможува комотно искуство додека ја носите. Со користење на оваа слушалка докажувате дека сте совесен граѓанин кој се грижи за безбедноста во сообраќајот додека возите, но освен тоа можете да ја користите и додека трчате, работите, извршувате секојдневни обрски и слично.

Се користи многу едноставно, кога некој ќе ве побара на телефон се што треба да направите е да го претиснете копчето на самата слушалка и повикот ќе се прифати. Се полни со УСБ кабел, а долготрајната батерија која издржува до 8 часа разговор и 200 часа во мирување едноставно ќе ве натера да заборавите кога последен пат сте ја полнеле.

Поради минималистичкиот дизајн и претерано лесната маса од 11 грама воопшто нема ни да ја чувствувате кога ја носите. И нај важно од се е тоа што телефонот не мора секогаш да биде веднаш до вас, затоа што слушалката прима сигнал на оддалеченост од 10 метри.