-59%

Dexe Gold Mask - за нежно и меко лице

850.00 ден 350.00 ден 350.00

Направете ја вашата кожа на лицето нежна и мека како што од секогаш сте посакувале !

Користењето на златна есенција како најефикасен третман за омекнување на кожата е еден од најстарите козметички препарати кои се користеле уште од времето на древните народи. Самата Клеопатра е позната по тоа што била зависник од користење на козметички препарати со златна есенција.

Ви ја претставуваме револуционерната маска за лице која со само неколку третмани ќе ја направи вашата кожа нежна и мека како никогаш досега. Gold Mask е револуционерен препарат за нега на лице од реномираниот британски производител Dexe, која освен што може да се користи за хидратација на кожата исто така се користи и за секојдневно прочистување на лицето од масни тела, ги исправува брчките кои веќе се појавиле и спречува појавување на нови. Едноставно не дозволува да остареете !!

Спречува оксидација на кожата, ја подобрува циркулацијата на крвта,го зголемува апсорбативниот капацитет на кожата. Исто така ги отстранува мртвите клетки од кожата,ги стеснува порите, ја прави кожата помека и побела. Најважното од се е тоа што е порна со природен Е-ВИТАМИН, како и содржи екстракти од авокадо и алое вера.

ЕДНОСТАВНО МОРАТЕ ДА ЈА ИМАТЕ

 

НАРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ,КОЛИЧИНИТЕ СЕ ОГРАНИЧЕНИ !!