-25%

Детски трицикл - Renato 3 во 1

4,890.00 ден 3,690.00 ден 3,690.00

Детскиот трицикл Renato е мултифункционален производ наменет за деца на возраст од 6 месеци до 6 години. Иновативниот дизајн на родителите им нуди низа погодности при користење, особено кога во прашање се мали деца. Родителите со леснотија го контролираат движењето со помош на многу практична рачка обложена со ЕВА пена. Исто така, под рачката има голема корпа која може да ја користите за складирање на работите што ги носите со вас. 

Трициклот има тенда за заштита од сонцето која по потреба можете да ја степенувате, во зависност од јачината на сончевите зраци. Тркалата исто така се обложени со ЕВА пена, што овозможува пријатно и меко возење и дополнителен комфор за вашето дете без разлика на теренот по кој се вози.

Достапен е во сина, црвена и зелена боја и има неверојатно меко и ергономско седиште. Трициклот има 3 функции и тоа може да се користи како обична количка, каде ножињата на детето ќе бидат потпрени на специјален држач, а родителот од позади само го бутка. Втората функција е детето да го вози трициклот потпомогнат од родителот кој сеуште ќе го контролира движењето со помош на рачката. И третата функција е самостојно возење на детето вртејќи на педалите без никаква помош од родителот.

Карактеристики:

-Материјал: метал и пластика
-Тенда за сенка
-Рачка за управување обложена со ЕВА пена овозможувајќи лесна контрола на родителот
-Меко седиште од високо квалитетна ткаенина
-Педали за самостојно возење
-Постолје за стапалата
-Голема корпа за складирање
-Ѕвонче за зголемена забава на детето
-Тркала од ЕВА пена што овозможува зголемен комфор

Димензии: 110х90х54
Максимална тежина : 40 кг