Детски сет 2 во 1 фудбал + кошарка

Код на Производот: Детски сет 2 во 1 фудбал + кошарка

Достапност:Нема на залиха

1,390 ден 990 ден 990

Карактеристики:

✔ Забавно и за деца и за возрасни-2 во 1 (може да се игра и фудбал и кошарка)

✔ Кул и колоритен дезен

✔ Помага за подобрување на "рака-очи" координација при вeжбање

✔ Може да се постави и внатре во домот а и надвор во двор/градина

✔ Изработено од високо квалитетна нетоксична пластика

✔ Нуди апсолутна безбедност

✔ Помага при физички развој на децата

✔ Лесно се монтира,без да се потребни дополнителни алати

✔ Во сетот има фудбалска и кошаркарска топка како и пумпа

 

Димензии на статива: 130х80х52 см Висина на кош: 155см