Детски џип на акумулатор - Mercedes G-Class (white)

Код на Производот: HLF1058WHITE

Достапност:Нема на залиха

Електричниот автомобил Mercedes G-Class - удобен и стилски џип, нема да го остави индиферентно вашето дете. Седиштето е покриено со еко-кожа, што му дава удобност при возењето. Осветлувањето и звучните ефекти ќе го направат возењето на вашето дете поинтересно, бидејќи автомобилот има влез за USB, MP3, TF картички, стилски LED светла на контролната табла и LED фарови.

Карактеристики:

  • Погоден за деца од 1 до 8 години.
  • Вратите се отвараат и затвараат, со што се гарантира брз пристап до салонот.
  • EVA тркала кои достигнуваат брзина до 6 км / ч.
  • Седиштето е од еко-кожа, има сигурносни појаси.
  • Копче за започнување на возењето.
  • Одржува товар од 40 кг.
  • Постои можност за далечинско управување.
  • Димензии: 101х58х40 см
  • Боја: црна,црвена и бела