Детски џип на акумулатор - Mercedes G-Class (red)

Код на Производот: HLF1058RED

Достапност:Има на залиха

12,990 ден 9,990 ден 9,990

Електричниот автомобил Mercedes G-Class - удобен и стилски џип, нема да го остави индиферентно вашето дете. Седиштето е покриено со еко-кожа, што му дава удобност при возењето. Осветлувањето и звучните ефекти ќе го направат возењето на вашето дете поинтересно, бидејќи автомобилот има влез за USB, MP3, TF картички, стилски LED светла на контролната табла и LED фарови.

Карактеристики:

 • Погоден за деца од 1 до 8 години.
 • 2 мотори по 35 W
 • Вратите се отвараат и затвараат, со што се гарантира брз пристап до салонот.
 • EVA тркала кои достигнуваат брзина до 6 км / ч.
 • 2 брзини плус рикверц
 • Ергономско седиште, има сигурносни појаси.
 • Копче за започнување на возењето.
 • Одржува товар од 40 кг.
 • Постои можност за далечинско управување.
 • Димензии: 101х58х40 см
 • Боја: црна и црвена