Детски автомобил на акумулатор - McLaren (red)

Код на Производот: 61117RED

Достапност:Нема на залиха

Мекларен детски автомобил со супер забавни предни и задни лед светла и далечински управувач за лесна контрола на родителите.

Изберете помеѓу операцијата на педалите или операцијата на далечинскиот управувач.

Порта за MP3 конекција

3 чекори на педалата (напред / назад / стоп)

Безбедносни карактеристики: Појас за седишта, LED осветлување, далечински управувач.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 Погодна возраст: 2-8 години

Големина: 96cm x 50cm x 43cm

Батерија: 6V 4.5AH 

Растојание на далечински управувач: 20-30м.

Време на полнење: 4 часа

Боја: црвена,бела и жолта