-34%

Детска трамболина 305см 10ft

Код на Производот: trambolina10ft

Достапност:Има на залиха

15,990 ден 10,590 ден 10,590

Скокањето на трамполина, не само што е забавна активност за Вашите деца, туку исто така помога во развој на координацијата и моторните вештини кај детето, охрабрувајќи ги децата од сите возрасти да бидат активни, а сепак да се забавуваат додека го прават тоа.

Трамполината е направена од квалитетен челик отпорен на корозија и други надворешни влијанија. Подлогата за скокање има слој водоотпорен материјал што нема да дозволи на децата да се лизнат додека скокаат или си играат во трамполината.
Овозможете им на Вашите деца забава на отворено со часови!

Висина на трамполината: 65 см

Висина на  заштитната мрежа: 180 см

Вкупна висина: 245 см

Ширина на подлогата за скокање: 263 см

Вкупна ширина: 305 см

Максимална носивост: 150 кг