-62%

DermaWand - масажер за вечна убавина

Код на Производот: DermaWand - масажер за вечна убавина

Достапност:Нема на залиха

1,800 ден 699 ден 699

Ви го претставуваме револуционерниот масажер за лице,кој со само неколку минути дневно користење ќе направи вашето лице да биде нежно и меко како никогаш досега. Радиофрекфретната технологија што ја користи ги испеглува и спречува појавување на нови брчки ! Клинички докажано дека го подобрува вашиот изглед! Со користење на DermaWand кожата станува мазна,тонирана и затегната. Ги намалува порите и овозможува на кожата да дише. DermaWand го подобрува изгледот на вашето лице и ги намалува подочнаците. Идеален е за домашна употреба,по само неколку минутен третман на ден,кој што е безбеден и безболен. DermaWand е моментално хит во светот на козметиката и има милиони задоволни корисници чиј број секојдневно расте.

DermaWand емитира до 100 000 микробранови во секунда што создава ефект на масажа. Масажата помага да се подобри циркулацијата и дотокот на свежа крв,кислород и хранливи материи до површината на кожата.
Исто така го ослободува збогатениот кислород кој ја чисти кожата додека го користите. Збогатениот кислород ќе ви помогне да внесете свежина и "нов живот" во кожата на вашето лице, за многу брзо време ќе забележите и значително намалување на порите.